Estetyka

Estetyka zębów jak i całej jamy ustnej jest bardzo ważnym aspektem w dzisiejszych czasach. Jeżeli nie podobają Wam się Wasze szpary międzyzębowe, czy też przebarwienia zębów możecie skorzystać z nakładem porcelanowych, jest to nowoczesny zabieg w gabinetach stomatologicznych, który oferuje pacjentom nie tylko zdrowy, ale i ładny uśmiech.

Dzięki popularnym licówkom ceramicznym możesz bez skalpela, tylko przy kilku wizytach dentystycznych pozbyć się nieestetycznych szpar międzyzębowych. Gdy dochodzi do złamania, erozji szkliwa i wypełnianych plombom przednich zębów, licówki do tego typu przypadków nadają się idealnie. Jednak, gdy wasza jama ustna jest zainfekowana i chorujecie na zapalenie jamy ustnej, musicie odczekać jakiś czas, dopiero całkowicie wyleczona jama ustna, nadaje się do zakładania licówek ceramicznych.

Zakładanie licówek jest bezbolesne, odbywa się przy podaniu pacjentowi znieczulenia miejscowego, zabieg trwa kilkadziesiąt minut i jest podzielony na kilka etapów. Na pierwszej wizycie u dentysty rozmowa ze stomatologiem jest najważniejsza. Wtedy to dowiecie się jak wygląda cała procedura zakładania licówek. Jeśli dziąsła, zeby i cała jama ustna są zdrowe zabieg zakładania licówek potrwa dwie wizyty. Na pierwszej wizycie oprócz rozmowy z lekarzem, zostaje oszlifowany i pobrany odcisk zęba, na który nakładana będzie licówka. Podczas wizyty drugiej licówka zostaje nałożona na ząb pacjenta i przymocowana. Oszlifowanie zęba z licówką i gotowe, piękny uśmiech pacjenta jest naprawdę ważną rzeczą przy stosunkach z innymi.

Oczywiście są też inne sposoby, by wasze zęby były śnieżnobiałe, oto kilka metod stomatologicznych, które także poprawiają wygląd zębów:

  • polerowanie zębów
  • skaling
  • piaskowanie