Halitoza

Halitoza nazywana jest inaczej chorobą objawiającą się przykrym zapachem z ust, dotyczy ona wielu osób, które od lat zmagają się z tym problemem. Warto wiedzieć, że nie sama zła higiena jamy ustnej powoduje, że z naszych ust uwalnia się nieprzyjemny zapach. Jest jeszcze kilka innych czynników, które wywołują nieprzyjemny zapach z ust.
Halitoza jest to choroba, która dotyczy wielu ludzi, a nie każdy wie o tym, że ją może mieć. Właśnie jedną z objaw tej choroby jest nieświeży oddech, który utrudnia codzienne funkcjonowanie.
Jak wynika z zaleceń dentystów, zęby powinno się szczotkować po każdym posiłku, a jeśli codzienna higiena jamy ustnej staje się rzeczą sporadyczną, nieprzyjemny zapach z ust może pojawić się w mgnieniu oka.
Nieprawidłowa higiena naszej jamy ustnej prowadzi też do rozwoju próchnicy oraz do ubytków w zębach. Ale to niejeden czynnik, który wywołuje nieświeży oddech, można także wyróżnić drożdżaki Candida Albicans występują one w organizmie człowieka, powodując uczucie nieświeżego oddechu. Również choroba wrzodowa, przejadanie są przyczynami halitozy, zdrowy tryb życia, dobra dieta i higiena jamy ustnej, powinno wystarczyć by zniwelować nieświeży oddech.
Oto lista potraw, które powodują przykry zapach z ust:

  • ostre przyprawy
  • mleko
  • alkohol
  • cebula, czosnek
  • potrawy smażone

Pamiętajmy, że gdy nie mamy czasu po każdym posiłku myć zębów, możemy rzuć gumę bez cukru, guma taka nie tylko odświeża nasz oddech, ale również poprawia pH w ustach.
Gdy jednak nie możemy poradzić sobie z przykrym zapachem z ust, wybierzmy się do dentysty i poznajmy przyczyny takiego nieprzyjemnego schorzenia.